POVIJEST ZIMSKIH OLIMPIJADA

 

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE, OSLO / NORVEŠKA / 1952. GODINE

Skijaško trčanje
Nada Birko-Kustec / Bijele stijene-Mrkopalj - 14.mjesto na 10 km klasično

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE, CORTINA D AMPEZZ / ITALIJA / 1956. GODINE

Skijaško trčanje
Nada Birko-Kustec / Bijele stijene-Mrkopalj - 9.mjesto u štafeti 3x5 km klasično
Blaženka Tomac-Vodenlić / Goranin-Delnice - 9.mjesto u štafeti 3x5 km klasično
                                                           - 36.mjesto na 10 km klasično

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE, SARAJEVO / JUGOSLAVIJA / 1984. GODINE

Biatlon
Franjo Jakovac / Bjelolasica-Mrkopalj - nastupio u sastavu štafete 4x7,5km

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE, ALBERTVILLE / FRANCUSKA / 1992. GODINE

Skijaško trčanje
Siniša Vukonić / Goranin-Delnice - 60.mjesto na 50 km slobodno
                                            - 68.mjesto u kombinaciji
                                            - 69.mjesto na 15 km slobodno i
                                            - 75.mjesto na 10 km klasično

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE, LILLEHAMMER / NORVEŠKA / 1994. GODINE

Skijaško trčanje
Siniša Vukonić / Goranin-Delnice - 44.mjesto na 15 km slobodno
                                             - 44.mjesto na 30 km slobodno

                                              - 54.mjesto na 50 km klasično i
                                              - 56.mjesto na 10 km klasično
Antonijo Rački / Rijeka-Čavle - 52.mjesto na 50 km slobodno

                                       - 62.mjesto na 30 km slobodno

                                       - 71.mjesto na 15 km kombinacija i

                                       - 79.mjesto na 10 km slobodno

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE, NAGANO / JAPAN / 1998. GODINE

Skijaško trčanje
Antonijo Rački / Rijeka-Čavle - zbog bolesti nije nastupio

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE, SALT LIKE CITY / AMERIKA / 2002. GODINE

Alpsko skijanje

Ana Jelušić / Platak-Rijeka - 23. mjesto u SL i
                                    - 37.mjesto u VSL.

Skijaško trčanje
Maja Kezele / Goranin-Delnice - 55. mjesto na 15 km slobodno
                                         - 57. mjesto na 10 km klasično i

                                         - 66.mjesto na 10 km kombinacija

Damir Jurčević / Ravnogorac-Ravna Gora - 48.mjesto sprint slobodno

                                                       - 54.mjesto na 50 km klasično

                                                       - 61.mjesto na15 km klasično

                                                       - 63.mjesto na 30 km slobodno i

                                                       - 72.mjesto na 20 km kombinacija
Denis Klobučar / Ravnogorac-Ravna Gora - 55. mjesto na 50 km klasično

                                                        - 58.mjesto na 15 km klasično

                                                        - 66.mjesto na 30 km slobodno

                                                        - 67.mjesto na 20 km kombinacija

Biatlon
Žarko Galjanić / Rijeka-Čavle - 84.mjesto u pojedinačnom sprintu

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE, TORINO / ITALIJA / 2006. GODINE

Alpsko skijanje
Ana Jelušić / Platak-Rijeka - 15. mjesto u SL, dok u VSL nije ostvarila plasman
Matea Ferk / Kvarner 01-Rijeka - nije ostvarila plasman u SL i VSL
Dalibor Šamšal / Rijeka-Rijeka - nije ostvario plasman u SL
Danko Marinelli / Rijeka-Rijeka - nije ostvario plasman u SL

Skijaško trčanje
Denis Klobučar / Ravnogorac-Ravna Gora - 22. mjesto tim sprint sa Jurčevićem
                                                        - 65. mjesto u kombinaciji na 30 km
                                                        - 67. mjesto na 15 km klasično i
                                                        - 73. mjesto na 1,3 km sprinta slobodno
Damir Jurčević / Ravnogorac-Ravna Gora - 22. mjesto u tim sprintu sa Klobučarom
                                                       - 60. mjesto na 1,3 km sprint slobodno i
                                                       - 71. mjesto na 15 km klasično
Alen Abramović / Ravnogorac-Ravna Gora - 75. mjesto na 1,3 km sprint slobodno i
                                                         - 82. mjesto na 15 km klasično
Maja Kezele / Goranin-Delnice - 58. mjesto na 1,2 km sprint slobodno
                                         - 64. mjesto na 15 km u kombinaciji i
                                         - 66. mjesto na 10 km klasično

Biatlon
Petra Starčević / Bjelolasica-Mrkopalj - 79. mjesto u sprint i individual utrci

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE, VANCOUVER / KANADA / 2010. GODINE

Alpsko skijanje
Ana Jelušić / Platak-Rijeka - 12. mjesto u SL
Matea Ferk / Rijeka-Rijeka - 34. mjesto u SL
Dalibor Šamšal / Rijeka-Rijeka - nije ostvario plasman u slalomu
Danko Marinelli / Rijeka-Rijeka - 32. mjesto u SL

Skijaško trčanje
Andrej Burić/ Budućnost-B. Moravice - 75. mjesto na 15 km slobodno
Nina Broznić / Rijeka-Čavle-Čavle - 52. mjesto u sprintu na 1,5 km klasično

Biatlon
Jakov Fak / Bjelolasica-Mrkopalj - 3. mjesto na 10 km u sprintu
                                           - 9. mjesto na 15 km masovni start
                                           - 25. mjesto na 12,5 km kombinacija-nastavak
                                           - 51. mjesto na 20 km individual
Andrijana Stipaničić-Mrvelj / Budućnost-B.Moravice - 83. mjesto na 15 km individual

 

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE, SOCHI /RUSIJA/ 2014. GODINE

 Alpsko skijanje
Dalibor Šamšal /Rijeka-Rijeka - 18. mjesto u slalomu SL

Sebastijan Brigović /Rijeka-Rijeka - 34. mjesto u VSL

Skijaško trčanje
Edi Dadić /Ravnogorac-Ravna Gora  - 58.mjesto na 50 km slobodno

                                                 - 60.mjesto na 15 km klasično

                                                - 65. mjesto na 15/15 km klasika/slobodno u skijatlonu

                                                - 69. mjesto u sprintu na 1,8 km slobodno

 

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE, PYEONGCHANG /JUŽNA KOREJA /

2018. GODINE


Alpsko skijanje


Ida Štimac / Rijeka-Rijeka - 34.mjesto u VSL

Leona Popović / Rijeka-Rijeka - nema plasmana, povrijedila se na samom natjecanju u VSL

Lana Zbašnik / Rijeka-Rijeka - nije nastupila, povrijedila se na službenom treningu

Skijaško trčanje


Krešimir Crnković / Budućnost-Brod Moravice - 47.mjesto na 15 km slobodno

                                                                 - 53.mjesto na 30 km u kombinaciji (15 km klasika + 15 km slobodno)

Edi Dadić / Ravnogorac-Ravna Gora - 53.mjesto na 15 km slobodno

                                                    - 69.mjesto u sprintu klasično

Gabrijela Skender / Ravnogorac-Ravna Gora - 65.mjesto u sprintu klasično

 

U Delnicama, 22.02.2018.god.

Izradio tajnik SSPGŽ-e:
Darko Štimac,ing.