Povijest zimskih olimpijada

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE, OSLO / NORVEŠKA / 1952. GODINE

Skijaško trčanje

Nada Birko-Kustec / Bijele stijene-Mrkopalj

- 14.mjesto na 10 km klasično

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE, CORTINA D AMPEZZ / ITALIJA / 1956. GODINE

Skijaško trčanje

Nada Birko-Kustec / Bijele stijene-Mrkopalj

- 9.mjesto u štafeti 3x5 km klasično

Blaženka Tomac-Vodenlić / Goranin-Delnice

- 9.mjesto u štafeti 3x5 km klasično
- 36.mjesto na 10 km klasično

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE, SARAJEVO / JUGOSLAVIJA / 1984. GODINE

Biatlon

Franjo Jakovac / Bjelolasica-Mrkopalj - nastupio u sastavu štafete 4x7,5km

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE, ALBERTVILLE / FRANCUSKA / 1992. GODINE

Skijaško trčanje

Siniša Vukonić / Goranin-Delnice

- 60.mjesto na 50 km slobodno
- 68.mjesto u kombinaciji
- 69.mjesto na 15 km slobodno
- 75.mjesto na 10 km klasično

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE, LILLEHAMMER / NORVEŠKA / 1994. GODINE

Skijaško trčanje

Siniša Vukonić / Goranin-Delnice

- 44.mjesto na 15 km slobodno
- 44.mjesto na 30 km slobodno
- 54.mjesto na 50 km klasično
- 56.mjesto na 10 km klasično

Antonijo Rački / Rijeka-Čavle - 52.mjesto na 50 km slobodno

- 62.mjesto na 30 km slobodno
- 71.mjesto na 15 km kombinacija
- 79.mjesto na 10 km slobodno

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE, NAGANO / JAPAN / 1998. GODINE

Skijaško trčanje

Antonijo Rački / Rijeka-Čavle - zbog bolesti nije nastupio

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE, SALT LIKE CITY / AMERIKA / 2002. GODINE

Alpsko skijanje

Ana Jelušić / Platak-Rijeka

- 23. mjesto u SL
- 37.mjesto u VSL.

Skijaško trčanje

Maja Kezele / Goranin-Delnice

- 55. mjesto na 15 km slobodno
- 57. mjesto na 10 km klasično
- 66.mjesto na 10 km kombinacija

Damir Jurčević / Ravnogorac-Ravna Gora

- 48.mjesto sprint slobodno
- 54.mjesto na 50 km klasično
- 61.mjesto na15 km klasično
- 63.mjesto na 30 km slobodno
- 72.mjesto na 20 km kombinacija

Denis Klobučar / Ravnogorac-Ravna Gora

- 55. mjesto na 50 km klasično
- 58.mjesto na 15 km klasično
- 66.mjesto na 30 km slobodno
- 67.mjesto na 20 km kombinacija

Biatlon

Žarko Galjanić / Rijeka-Čavle

- 83. mjesto na 20 km

- 84. mjesto u pojedinačnom sprintu

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE, TORINO / ITALIJA / 2006. GODINE

Alpsko skijanje

Ana Jelušić / Platak-Rijeka - 15. mjesto u SL, dok u VSL nije ostvarila plasman

Matea Ferk / Kvarner 01-Rijeka - nije ostvarila plasman u SL i VSL

Dalibor Šamšal / Rijeka-Rijeka - nije ostvario plasman u SL

Danko Marinelli / Rijeka-Rijeka - nije ostvario plasman u SL

Skijaško trčanje

Denis Klobučar / Ravnogorac-Ravna Gora

- 22. mjesto tim sprint sa Jurčevićem
- 65. mjesto u kombinaciji na 30 km
- 67. mjesto na 15 km klasično
- 73. mjesto na 1,3 km sprinta slobodno

Damir Jurčević / Ravnogorac-Ravna Gora

- 22. mjesto u tim sprintu sa Klobučarom
- 60. mjesto na 1,3 km sprint slobodno
- 71. mjesto na 15 km klasično

Alen Abramović / Ravnogorac-Ravna Gora

- 75. mjesto na 1,3 km sprint slobodno
- 82. mjesto na 15 km klasično

Maja Kezele / Goranin-Delnice

- 58. mjesto na 1,2 km sprint slobodno
- 64. mjesto na 15 km u kombinaciji
- 66. mjesto na 10 km klasično

Biatlon

Petra Starčević / Bjelolasica-Mrkopalj - 79. mjesto u sprint i individual utrci

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE, VANCOUVER / KANADA / 2010. GODINE

Alpsko skijanje

Ana Jelušić / Platak-Rijeka - 12. mjesto u SL

Matea Ferk / Rijeka-Rijeka - 34. mjesto u SL

Dalibor Šamšal / Rijeka-Rijeka - nije ostvario plasman u slalomu

Danko Marinelli / Rijeka-Rijeka - 32. mjesto u SL

Skijaško trčanje

Andrej Burić/ Budućnost-B. Moravice - 75. mjesto na 15 km slobodno

Nina Broznić / Rijeka-Čavle-Čavle - 52. mjesto u sprintu na 1,5 km klasično

Biatlon

Jakov Fak / Bjelolasica-Mrkopalj - 3. mjesto na 10 km u sprintu

- 9. mjesto na 15 km masovni start
- 25. mjesto na 12,5 km kombinacija-nastavak
- 51. mjesto na 20 km individual

Andrijana Stipaničić-Mrvelj / Budućnost-B.Moravice - 83. mjesto na 15 km individual

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE, SOCHI /RUSIJA/ 2014. GODINE

Alpsko skijanje

Dalibor Šamšal /Rijeka-Rijeka - 18. mjesto u slalomu SL

Sebastijan Brigović /Rijeka-Rijeka - 34. mjesto u VSL

Skijaško trčanje

Edi Dadić /Ravnogorac-Ravna Gora

- 58.mjesto na 50 km slobodno
- 60.mjesto na 15 km klasično
- 65. mjesto na 15/15 km klasika/slobodno u skijatlonu
- 69. mjesto u sprintu na 1,8 km slobodno

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE, PYEONGCHANG /JUŽNA KOREJA / 2018. GODINE

Alpsko skijanje

Ida Štimac / Rijeka-Rijeka - 34.mjesto u VSL

Leona Popović / Rijeka-Rijeka - nema plasmana, povrijedila se na samom natjecanju u VSL

Lana Zbašnik / Rijeka-Rijeka - nije nastupila, povrijedila se na službenom treningu

Skijaško trčanje

Krešimir Crnković / Budućnost-Brod Moravice

- 47.mjesto na 15 km slobodno
- 53.mjesto na 30 km u kombinaciji (15 km klasika + 15 km slobodno)

Edi Dadić / Ravnogorac-Ravna Gora

- 53.mjesto na 15 km slobodno
- 69.mjesto u sprintu klasično

Gabrijela Skender / Ravnogorac-Ravna Gora - 65.mjesto u sprintu klasično

U Delnicama, 22.02.2018.god.

Izradio tajnik SSPGŽ-e:

Darko Štimac,ing.